כבוד השופט (בדימוס) מר יגאל פליטמן
יועץ
YigalP@ayr.co.il
03-6019601

נשיא בית הדין הארצי לעבודה, כבוד השופט (בדימוס) מר יגאל פליטמן, יליד תל אביב (1948).
בשנת 1966 סיים ללמוד בבית ספר תיכון חדש בתל אביב במגמה ריאלית.
בשנים 1966–1969 שירת בצה"ל.
בוגר תואר ראשון במשפטים (1973) ותואר שני במשפטים (1980) – הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים. הוסמך כעורך דין בשנת 1974 .
בשנת 1975 החל לעבוד במוסד לביטוח לאומי, ובשנים 1983–1988 שימש מנהל הלשכה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי במחוז ירושלים והדרום.
ביוני 1988 מונה לשופט בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, ובספטמבר 1997 מונה לנשיא בית הדין. במרץ 1999 מונה לשופט בבית הדין הארצי לעבודה. במרץ 2011 מונה לסגן נשיא בית הדין הארצי לעבודה. ב-19 בדצמבר 2013 החל לכהן כנשיא בית הדין הארצי לעבודה, במקומה של נילי ארד, שפרשה לגמלאות.
במרץ 2018 פרש מתפקידו כנשיא ביה"ד הארצי לעבודה.
כיום ממשיך לעסוק בבוררות וגישור ומשמש כיועץ מיוחד למשרדנו.


להדפסת פרופיל עו"ד >

קביעה שהגבלת תשלום רטרואקטיבי של קצבת שארים לשנה בלבד היא חוקתית, עומדת בתנאי המידתיות של חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, ואינה פוגעת בזכות הקניין של מקבל הקצבה.

קביעה שחוק שעות עבודה ומנוחה אינו חל על עובדים זרים בתחום הסיעוד, ולכן הם אינם זכאים לגמול שעות נוספות. נגד פסק דין זה הוגשה עתירה לבג"ץ, אך זו נדחתה. בדיון נוסף נותר פסק הדין של בג"ץ על כנו.

הצטרף לפסק דינה של הנשיאה נילי ארד שאסר על המעסיק להביע עמדה על התאגדות עובדיו, והוסיף שגם אם המעסיק סבור שהעובדים הפיצו מידע שקרי, אסור לו להביע דעתו בפני העובדים, אלא ליידע על כך את ארגון העובדים או לפנות לבית הדין לעבודה.

פסק דינו האחרון של פליטמן כנשיא בית הדין הארצי לעבודה, שהוקרא על ידו בטקס הפרישה שלו במרץ 2018, קבע לראשונה כי תשר הניתן למלצרים במסעדות ובבתי קפה מהווה שכר המשולם על ידי המעסיק, והמעסיק חייב להעניק בגינו את כלל הזכויות הסוציאליות הנלוות. פסק הדין קבע שחובה זו נכנסה לתוקף ב-1 בינואר 2019.

ב-26 במרץ 2018 פרש לגמלאות. לאחר פרישתו הצטרף לצוות היועצים של משרדנו כיועץ מיוחד ועוסק בגישור, בוררות ופתרון סכסוכים.

פליטמן הוא גם שופט בבית הדין הצבאי לערעורים בדרגת אלוף משנה. במסגרת זו נמנה בשנת 2017 עם ההרכב שדן בערעור על פסק הדין במשפטו של אלאור אזריה.

23.01.2019 | נשיא ביה"ד הארצי לעבודה בדימוס, כבוד השופט בדימוס מר יגאל פליטמן, אורח של כבוד בועידה השנתית למשאבי אנוש ויחסי עבודה, להרצאה על אחריות הועד במקום העבודה בראי המשפטי

היום התארח נשיא ביה"ד הארצי לעבודה בדימוס, כבוד השופט בדימוס יגאל פליטמן, בועידה השנתית למשאבי אנוש ויחסי עבודה, להרצאה ולדיון […]

01.01.2019 | "אם הטיפ הוא שכר עבודה כחלק מהתמורה האמיתית שמקבל העובד תמורת עבודתו, לאור האופן שבו המעסיק מארגן את מקום העבודה, מדוע ששכר העבודה הזה יהיה שונה משכר עבודה רגיל שניתן לכל עובד, על כל דיני משפט העבודה שחלים עליו?"

נשיא בית הדין הארצי לעבודה בדימוס, מר יגאל פליטמן, בראיון לדבר ראשון בעניין פסיקתו האחרונה על ״חוק הטיפים״. לקריאת הראיון […]

Design : Hastudeö | Developed : Beaverglobal | Terms of Use