ניר אורן
שותף
niro@ayr.co.il
03-6019601

ניר הצטרף למשרד כשותף בדצמבר 2013 . לפני הצטרפותו לשותפות היה שותף ועמד בראש מחלקת ניירות ערך במשרד ראב"ד מגריזו בנקל ושות'.

ניר מייצג חברות פרטיות וציבוריות בכל פעילותן העסקית ובעסקאות בארץ ובחו"ל לרבות, מיזוגים ורכישות, עסקאות השקעה, הנפקות לציבור, הסכמי מייסדים ובעלי מניות, מיזמים משותפים, מכרזים, עסקאות מימון, הסכמי רישוי ורגולציה.

לניר ניסיון עשיר בעסקאות שונות בתחום שוק ההון בישראל ובארה"ב, ובכלל זה הנפקות לציבור, הנפקות פרטיות, הצעות רכש ועסקאות מיזוג, ובייעוץ לחברות ציבוריות וחברות ממשלתיות בנוגע להיבטים שונים של חוק החברות, חוק ניירות ערך וממשל תאגידי.

לניר נסיון רב בייעוץ וייצוג לקוחות בקשר עם פרויקטים תשתיתיים מורכבים במגוון תחומים כגון מים ותקשורת, מכרזים פומביים ועסקאות מימון שונות עם בנקים, גופים מוסדיים ואחרים ובייצוג וליווי חברות הזנק בשלבים שונים בקשר בקשר למגוון היבטים של פעילותן.

ניר זכה להכרה ע"י מדריך הדירוג הבינלאומי ‘The LEGAL 500’, אשר המליץ על עבודתו בתחומים: בנקאות ופיננסים; משפט מסחרי – מיזוגים ורכישות; היי-טק וסטארט-אפ.

 

בנוסף, ניר מתמחה בהשקעות אימפקט עם ניסיון בעסקאות מימון והשקעה בעסקים חברתיים המקדמים מטרות חברתיות כגון הכשרה והעסקה של עובדים מאוכלוסיות מוחלשות.

1997 – תואר ראשון במשפטים, הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל אביב.

1998 – חבר בלשכת עורכי הדין.

2000-2013 עורך דין ושותף במשרד ראב"ד מגריזו בנקל ושות'.

שימש כחבר ועדת החברות של לשכת עורכי הדין – מחוז תל אביב

שימש כמרצה בנושא ממשל תאגידי במסגרת קורסים להכשרת דירקטורים והשתלמויות לחברות, מטעם מכון מגיד ללימודי המשך של האוניברסיטה העברית, ירושלים.


להדפסת פרופיל עו"ד >

  • ניר ייצג את רשת חנויות רמי לוי שיווק השקמה 2006 בע"מ, אחת מרשתות הסופרמרקט המובילות בישראל, בעסקה לרכישת השליטה בקופיקס גרופ בע"מ הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב ומפעילה רשת בתי קפה מהגדולות בישראל וחנויות סופרמרקט שכונתיות, וכן ובעסקה לרכישת 50% מחברת גוד פארם בע"מ המפעילה רשת חנויות דראגסטור.
  • ניר ייצג את גינדי ייזום ופיתוח בע"מ ואת גינדי השקעות בעסקה למכירת כל מניות גינדי יזום ופיתוח לאחים דוניץ בע"מ תמורת סך של עד 65 מיליון ש"ח.
  • ניר ייצג את אספן גרופ בע"מ בעסקה לרכישת 50% מהזכויות במלון רמדה בחדרה וחברת הניהול המפעילה את המלון, בתמורה לסך של כ- 61 מיליון ש"ח.
  • ניר ייצג את מקורות פיתוח וייזום בע"מ בקשר עם פרויקט לתכנון והקמת מתקן התפלה בעלות כוללת של למעלה ממיליארד ש"ח באשדוד, לרבות ליווי ועדת המכרזים של מקורות במכרז הפומבי לבחירת קבלן ההקמה לפרויקט וההסכם בין מקורות פיתוח וייזום לבין הקבלן הזוכה
  • . ניר ייצג את קו מנחה מדיה בע"מ ברכישת פעילות האינטרנט של תפוז אנשים בע"מ (פעילות הכוללת כמה מאתרי התוכן שהיו בין המובילים בישראל – תפוז, פליקס ודף הבית הראשון שלי).
  • ניר ייצג את רוזטה ג'נומיקס בע"מ בהנפקה לציבור של מניות בנאסד"ק ובמספר הצעות מדף, הצעות פרטיות ועסקת מיזוג הופכי משולש.
  • ניר ייצג את ביומדיקל השקעות (1997) בע"מ ובעלי מניותיה (לרבות אריסון השקעות וטבע) בעסקה למכירת ביומדיקל לכלל תעשיות ביוטכנולוגיה בע"מ, בתמורה למזומן ולמניות ואופציות למניות של כלל תעשיות ביוטכנולוגיה.
  • ניר ייצג קבוצה של משקיעים ישראלים ואמריקאים ברכישה של קופת הגמל "גדיש" מידי בנק הפועלים.
Design : Hastudeö | Developed : Beaverglobal | Terms of Use