פול לנגא
שותף
PaulL@ayr.co.il
03-6019601

 

פול לנגא הצטרף כשותף למחלקה המסחרית של AYR, בדצמבר 2017.

לפול ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחומי מימון פרויקטים, אנרגיה ותשתית, PPP ו- BOT, מימון ועסקאות בינלאומיות.

הוא היה מעורב, בהרבה מהפרויקטים הגדולים בישראל בתחום מימון פרויקטים ותשתיות בשנים האחרונות, כולל כביש חוצה ישראל, פרויקט מנהרות הכרמל, פרויקטים של הרכבת הקלה בתל אביב ובירושלים, פרויקטים להתפלת מי ים באשקלון וחדרה, ותחנת הכוח OPC רותם שבנגב.

בתחום מימון פרויקטים ו BOT, מומחיותו של פול כוללת מגוון רחב של תחומים לרבות מכרזים, סוגיות חקיקה, הסכמי זיכיון, בניית קונסורציום, עריכה וליווי של הסכמי בפרויקט שונים והסכמי מימון.

הוא דורג על ידי העיתון "מעריב" כאחד מעשרת עורכי הדין המובילים בישראל בתחום מימון פרויקטים ו BOT.

פול עבד בעבר, במשרדי עורכי הדין של פרל כהן, פירון-אפשטיין וגורניצקי ושות', כמו גם במחלקה המשפטית הבינלאומית של בנק הפועלים.

פול נולד בלונדון, אנגליה, והוא בוגר האוניברסיטה למשפטים של לונדון. הוא עסק בלונדון כעורך דין ולאחר מכן עלה לישראל, שבה הוא התקבל ללשכת עורכי הדין בישראל.

הוא חבר בלשכת עורכי הדין בישראל, עורך דין לפי דיני אנגליה וויילס, וחבר באגודת עורכי הדין של אנגליה וויילס.

פול כיהן כחבר ועדת הכנסת בנושא רפורמה בחוק הערבויות. הוא מכהן כחבר מועצת המנהלים של לשכת המסחר ישראל-בריטניה, כדירקטור בבית הקונפדרציה לתרבות בירושלים, וסגן נשיא הקונפדרציה העולמית של הציונים המאוחדים, הקשורה להסתדרות הציונית העולמית.

פול דובר אנגלית, עברית וצרפתית.

 

 

 

 


להדפסת פרופיל עו"ד >

פול היה מעורב בפרויקטים רבים של BOT בישראל, כולל:

* פרויקט הדגל של כביש חוצה ישראל (בו ייצג הן את ממשלת ישראל והן את המלווים העיקריים);

* פרויקט מנהרות הכרמל, ליד חיפה;

* הפרויקטים של הרכבת הקלה בתל אביב ובירושלים;

* פרויקטים להתפלת מי ים באשקלון ובחדרה;

* מכרז למתקן בית הכלא הפרטי בבאר שבע ;

* פרויקט ויסקונסין (החזיר מקבלי הבטחת הכנסה למאגר העבודה);

* פרויקט בית הספר לטייס של חיל האוויר ועוד.

פול יעץ ללקוחות ביחס – לתחנת כוח משולבת OPC רותם שבנגב בהספק של 440 מגה וואט ,וכן למכרז של ממשלת ישראל לגבי פרויקט מרכז הדרכה של צה"ל(PPP) שבנגב.

בנוסף פול גם ייעץ למשרד הביטחון בנושאים שונים וייעץ לראש העיר ולעיריית סלוניקי ביוון בנוגע לפרויקטים שונים בנושא תשתיות.

לפול ניסיון נרחב גם בעסקאות מימון מורכבות עם בנקים בארץ ובחו"ל. העסקות הללו כוללת בין היתר ייצוג לקוחות ישראליים ביחס למסגרות אשראי בהיקף של מיליוני דולרים עם בנק שוויצרי ובנק בריטי מלונדון, ייצוג בנק ישראלי בנוגע למסגרת אשראי בהיקף של מיליוני דולרים בבריטניה וכן יצוג לקוח ישראלי בקבלת הלוואה לפיתוח מה-International Finance Corporation המסונף לבנק העולמי..

בתחום הרכישות והמיזוגים, טיפל פול ברכישת חברות בארץ ובחו"ל, ומכירת חברה בת בריטית של חברת ביטוח ישראלית, חברת בארגון הביטוח "לוידס" מלונדון.

בתחום התקשורת, פול ייצג את חברת הלוויין המובילה בישראל בעסקאות עם ערוצי טלוויזיה זרים וכן חברה ישראלית בפעילותה באפריקה.

פול ייצג גם לקוחות בתעשיית המלונות והפנאי ובעסקאות נדל"ן.

Design : Hastudeö | Developed : Beaverglobal | Terms of Use