כבוד השופט (בדימוס) מר יגאל פליטמן
יועץ
YigalP@ayr.co.il
03-6019601

נשיא בית הדין הארצי לעבודה, כבוד השופט (בדימוס) מר יגאל פליטמן, יליד תל אביב (1948).
בשנת 1966 סיים ללמוד בבית ספר תיכון חדש בתל אביב במגמה ריאלית.
בשנים 1966–1969 שירת בצה"ל.
בוגר תואר ראשון במשפטים (1973) ותואר שני במשפטים (1980) – הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים. הוסמך כעורך דין בשנת 1974 .
בשנת 1975 החל לעבוד במוסד לביטוח לאומי, ובשנים 1983–1988 שימש מנהל הלשכה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי במחוז ירושלים והדרום.
ביוני 1988 מונה לשופט בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, ובספטמבר 1997 מונה לנשיא בית הדין. במרץ 1999 מונה לשופט בבית הדין הארצי לעבודה. במרץ 2011 מונה לסגן נשיא בית הדין הארצי לעבודה. ב-19 בדצמבר 2013 החל לכהן כנשיא בית הדין הארצי לעבודה, במקומה של נילי ארד, שפרשה לגמלאות.
במרץ 2018 פרש מתפקידו כנשיא ביה"ד הארצי לעבודה.
כיום ממשיך לעסוק בבוררות וגישור ומשמש כיועץ מיוחד למשרדנו.

מר פליטמן זכה להכרה מיוחד ע"י מדריך הדירוג הבינלאומי ‘The LEGAL 500’ על פועלו בתחום משפט העבודה.


להדפסת פרופיל עו"ד >

קביעה שהגבלת תשלום רטרואקטיבי של קצבת שארים לשנה בלבד היא חוקתית, עומדת בתנאי המידתיות של חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, ואינה פוגעת בזכות הקניין של מקבל הקצבה.

קביעה שחוק שעות עבודה ומנוחה אינו חל על עובדים זרים בתחום הסיעוד, ולכן הם אינם זכאים לגמול שעות נוספות. נגד פסק דין זה הוגשה עתירה לבג"ץ, אך זו נדחתה. בדיון נוסף נותר פסק הדין של בג"ץ על כנו.

הצטרף לפסק דינה של הנשיאה נילי ארד שאסר על המעסיק להביע עמדה על התאגדות עובדיו, והוסיף שגם אם המעסיק סבור שהעובדים הפיצו מידע שקרי, אסור לו להביע דעתו בפני העובדים, אלא ליידע על כך את ארגון העובדים או לפנות לבית הדין לעבודה.

פסק דינו האחרון של פליטמן כנשיא בית הדין הארצי לעבודה, שהוקרא על ידו בטקס הפרישה שלו במרץ 2018, קבע לראשונה כי תשר הניתן למלצרים במסעדות ובבתי קפה מהווה שכר המשולם על ידי המעסיק, והמעסיק חייב להעניק בגינו את כלל הזכויות הסוציאליות הנלוות. פסק הדין קבע שחובה זו נכנסה לתוקף ב-1 בינואר 2019.

ב-26 במרץ 2018 פרש לגמלאות. לאחר פרישתו הצטרף לצוות היועצים של משרדנו כיועץ מיוחד ועוסק בגישור, בוררות ופתרון סכסוכים.

פליטמן הוא גם שופט בבית הדין הצבאי לערעורים בדרגת אלוף משנה. במסגרת זו נמנה בשנת 2017 עם ההרכב שדן בערעור על פסק הדין במשפטו של אלאור אזריה.

07.07.2021 | המעמד המשפטי של וועדי העובדים בסכסוכי עבודה ובשביתות/ נשיא ביה"ד הארצי לעבודה בדימוס, מר יגאל פליטמן, המשמש יועץ מיוחד למשרדנו, הרצה בועידת ישראל השנתית ליחסי עבודה

במסגרת ועידת ישראל השנתית ליחסי עבודה, שנערכה בגני התערוכה תל אביב, התארח כבוד השופט (בדימוס) מר יגאל פליטמן, המשמש יועץ […]

19.08.2020 | 'אחריות חברה ביחס לעובדי קבלן' – משרדנו קיים וובינר בהובלת עו"ד הלית שמחוני, שותפה וראש מחלקת דיני עבודה, ובהשתתפות נשיא ביה"ד הארצי (בדימוס), מר יגאל פליטמן

משרדנו קיים וובינר דיני עבודה ליועמ"שים פנימיים בשיתוף עם ה – ACC ישראל, בנושא 'אחריות חברה ביחס לעובדי קבלן'. את […]

06.08.2020 | 'אחריות חברה ביחס לעובדי קבלן' – משרדנו יקיים וובינר בהובלת עו"ד הלית שמחוני, שותפה וראש מחלקת דיני עבודה, ובהשתתפות נשיא ביה"ד הארצי (בדימוס), מר יגאל פליטמן

בימים האחרונים פסק ביה"ד הארצי באופן תקדימי בנוגע לשימוע של עובדי קבלן לפני פיטורין. משרדנו מזמין את היועמ"שים להשתתף בוובינר […]

Design : Hastudeö | Developed : Beaverglobal | Terms of Use