חדשות ועדכונים

14.11.2018 | לבייב מבקש לשחרר את החשבונות; שכר שלושה פרקליטי צמרת

LLD יהלומים, שבבעלות איש העסקים לב לבייב, פנתה לבית משפט השלום בראשון לציון בדרישה לבטל את צווי התפיסה על חשבונות הבנק של החברה שהוקפאו מיד עם פרוץ החקירה סביב החברה לפני כשבוע וחצי.

הבקשה מתייחסת לארבעה חשבונות בנק – שניים מהם בבנק דיסקונט (996.1 -0.15%) ושניים נוספים בבנק איגוד, שנתפסו בצו בית המשפט בתחילת השבוע שעבר, המשמשים את החברה לפעילותה השוטפת.

בבקשה שהוגשה באמצעות עו"ד שרון כהנא, נכתב: "הותרת ההקפאה של חשבונות הבנק על כנם ולו לפרק זמן קצר נוסף, משמעותה השבתה מוחלטת של פעילותה הפיננסית של המבקשת ופגיעה קשה ובלתי מידתית בקניינה ובמשלח ידה של המבקשת ושל גורמים תמימים נוספים אשר תלויים בה לפרנסתם".

LLD מבהירה בבקשה כי החברה כופרת בחשדות המיוחסים לה בפרשה, ומוסיפה כי היא היא לא מבקשת את הכספים שבחשבונות, אלא רק את שחרור החשבונות כדי שתוכל להמשיך בעסקיה השוטפים. את יתרות הזכות בחשבונות, החברה מסכימה להעביר לידי המדינה במסגרת צו התפיסה שניתנה אגב החקירה.

עו"ד כהנא, ששימשה עד לפני כמה שנים כפרקליטה בכירה בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), היא אחת משלושה פרקליטי צמרת שבהם התחמש באחרונה לבייב בישראל, כדי להתמודד עם החשדות נגדו.
השניים הנוספים הם עו"ד איתן מעוז ועו"ד גיורא אדרת. לבייב עצמו, נזכיר, שוהה ברוסיה, שם הוא נחשב הוא מצוי ביחסים מצוינים עם השלטון, שממילא אינו נוטה להסגיר חשודים למדינות זרות. בשלב הזה, לא ברור כיצד מתכוונות המשטרה והפרקליטות להביא לחקירתו של לבייב.

בפרשת LLD חשודים לבייב, בנו זבולון ועוד שמונה חשודים נוספים בהברחת יהלומים שיטתית לתוך ישראל, שהתרחשה לכאורה על פני 16 שנים לפחות. לדברי המשטרה, סך הברחת היהלומים בפרשה הוא כ-300 מיליון שקל ב-2018-2010 בלבד.

לכתבה המלאה בדה מרקר

Design : Hastudeö | Developed : Beaverglobal | Terms of Use